Descriere generala
Donatii on-line
Doneaza online!
Despre noi - Sediul si filialele

Asociatia Vasiliada este un ONG regional, acoperind judetele Dolj, Gorj si Mehedinti. Sediul organizatiei este in Craiova, in incinta Centrului Administrativ Eparhial al Arhiepiscopiei Craiovei.

Din anul 2002 functioneaza filiale in municipiile Drobeta Turnu Severin si Tg.-Jiu, iar din anul 2006 in municipiul Bailesti, filiale care isi desfasoara activitatea pe langa protopopiatele din localitatile respective. Asociatia deruleaza programe sociale in judetele Dolj, Gorj si Mehedinti, cu finantare interna si externa.

Pe parcursul anului 2007 vor fi infiintate noi filiale, care isi vor desfasura activitatea pe langa Protopopiatele Craiova Sud si Filiasi, in judetul Dolj si pe langa Protopopiatul Targu-Carbunesti din judetul Gorj.