Sprijiniti-ne
Ajuta cu 2%!
Impreuna pentru o viata mai buna!
"GreenSmile"
Cum directionez 2%?

• Daca realizezi doar venituri din salariu:

1. Descarca Formularul 230;

2. Completeaza formularul cu:

- datele tale personale – la Punctul I
          - datele Asociatiei Vasiliada – la Punctul II.2

Denumire entitate nonprofit: ASOCIATIA VASILIADA
      Cod fiscal: 14190045
      Cont IBAN: RO75 RNCB 0140 0184 5698 0001
      La rubrica “Suma” , daca nu stii cat reprezinta 2% din impozitul tau, lasa casuta libera. Administratia financiara va calcula suma exacta.

3. Depune formularul completat la ghiseul Administratiei Financiare sau trimite-l acesteia prin posta, pana cel mai tarziu la data de 15 mai a.c.

• Daca in anul trecut ai realizat si alte venituri decat cele din salariu, trebuie sa completezi Formularul 200 la toate capitolele aferente;

1. La cap. III “Destinatia sumei reprezentand 2% din impozitul pe venitul anual datorat”, punctul 2 “Sponsorizare entitate non profit”- Completeaza cu datele Asociatiei Vasiliada!
    2. Depune formularul completat la ghiseul Administratiei Financiare sau trimite-l acesteia prin posta pana cel mai tarziu la data de 15 mai a.c..

Pentru mai multe informatii, contacteaza-ne!