[1] 2 Pagina urmatoare
Proiecte transfrontaliere
15.07.2016
Doua proiecte cofinantate din Programul INTERREG V-A Romania-Bulgaria au fost lansate de Asociatia „Vasiliada”, ambele axate pe interventia in cazul calamitatilor naturale.
Rezultatele Centrului social pentru persoane fara adapost “Sf. Vasile”
sf vasile
15.07.2016
In prima jumatate a anului, Centrul Social pentru persoane fara adapost "Sf. Vasile" a avut urmatoarele rezultate:
Anunt de participare pentru achizitia de Servicii tipografice si conexe
SSN logo
25.06.2016
Asociatia Vasiliada deruleaza, in perioada februarie 2016 – ianuarie 2018 proiectul ”Reteaua Scolilor Sigure(SSN)”, cod PROTEC 15.3.1.001, finantat in cadrul programului Interreg V-A Romania-Bulgaria.
Anunt achizitie Servicii cercetare si realizare studii
logo CODE
01.06.2016
Asociatia Vasiliada deruleaza, in perioada februarie 2016 – ianuarie 2018 proiectul ”Opozitie comunitara asupra evenimentelor dezastuase (CODE)”, cod PROTEC 15.3.1.002, finantat in cadrul programului Interreg V-A Romania-Bulgaria.
Anunt achizitie servicii de promovare
logo CODE
01.06.2016
Sesiune de informare
Persoanele fara adapost participa la o intalnire de informare.
28.02.2013
Un grup de beneficiari din cadrul Centrului Social de Urgenta pentru Persoane fara Adapost "Sfantul Vasile" a participat in aceasta saptamana la o sesiune de informare cu privire la efectele nocive ale consumului excesiv de alcool.
Campanie de Martisor
Centrul Sf. Vasilie
21.02.2013
Peste 50 de persoana fara adapost din Craiova sunt implicate de Asociatia Vasiliada intr-o campanie sociala, cu ocazia zilei de 1 Martie.
”Sa le daruim Craciunul!”
afis campanie
19.12.2012
Asociatia Vasiliada a demarat in aceasta perioada campania „Sa le daruim Craciunul!”, prin care doreste sa sensibilizeze comunitatea locala cu privire la situatia materiala precara in care se afla sute de copii nevoiasi din judetele Dolj si Gorj.
Plimbare in parc
foto parc
10.07.2012
Dupa o saptamana caniculara, beneficiarii Centrului Social de Urgenta pentru persoane fara adapost „Sf. Vasile” au petrecut cateva ore in aerul ceva mai racoros al Parcului Tineretului.
Job-Club pentru someri
Job Club
02.07.2012
Aproximativ 100 de persoane fara loc de munca au vizitat marti, 26 iunie 2012, la Hotelul Lido, din Craiova, Job-Clubul organizat de Asociatia Vasiliada, in parteneriat cu Federatia Patronatelor din Regiunea Olteniei.
  [1] 2 Pagina urmatoare