[1] 2 3 4 5 Pagina urmatoare
Serbare de Ziua Mamei
Copiii Centrului social
10.03.2014
Copiii aflati in grija Asociatiei Vasiliada au participat la o serbare dedicata Zilei Mamei, in cadrul careia au interpretat cantece specifice si au recitat poezii.
Serbare de Ziua Mamei
11.03.2013
Cu prilejul zilei de 8 Martie, micutii Centrului pentru Copii "Aripi de Lumina" au pregatit mamicilor traditionala serbare, intitulata "Stai langa mine, mama!".
"Prieteni pentru Prieteni"
06.03.2013
Centrul Social pentru Copii "Aripi de Lumina" a incheiat un parteneriat educational cu Gradinita "Floarea Soarelui" din Craiova, care se deruleaza sub genericul "Prieteni pentru Prieteni".
Inca o vacanta la biblioteca
foto Aman
10.07.2012
La inceputul acestei luni, Centrul de Copii „Aripi de Lumina” a semnat un nou parteneriat „de vacanta” cu Biblioteca Judeteana „Alexandru si Aristia Aman”.
Campanie de vacanta
copii din Lipovu
02.07.2012
Centrul pentru Copii “Sf.Stelian” din Lipovu a inceput campania de strangere de plante medicinale.
„Banca Copiilor Responsabili”, la final
Banca copiilor responsabili
27.06.2012
Copiii beneficiari ai Centrului „Aripi de Lumina” au participat zilele trecute, in Bucuresti, la un eveniment care a marcat incheierea editiei a doua a Proiectului „Banca Copiilor Responsabili”.
Generatie noua
foto Tg Jiu
27.06.2012
La Centrul pentru Copii “Sfantul Vasile cel Mare”, al Asociatiei Vasiliada, filiala Targu-Jiu, au fost primiti cu entuziasm aproximativ 30 de noi micuti beneficiari.
De la copil, la copil
Centrul Sf. Stelian Lipovu
11.06.2012
Saptamana aceasta a fost prilej de mare bucurie pentru copiii beneficiari ai Centrului “Sf. Stelian”, din Lipovu. Fiecare prichindel a castigat cate o jucarie frumoasa, numai buna pentru vacanta care se apropie cu pasi repezi.
Spectacol pentru copii
07.06.2012
Spectacolului pentru copii “Lumea clovnului Momo”, organizat de catre Asociatia Vasiliada Filiala Targu-Jiu, in perioada 29 mai - 5 iunie, s-a bucurat de un real succes.
La multi ani, copii!
1 iunie
01.06.2012
De 1 iunie, peste 150 de copii aflati in grija Asociatiei Vasiliada, din Dolj si Gorj, au fost sarbatoriti prin activitati speciale, dedicate Zilei Copilului.
  [1] 2 3 4 5 Pagina urmatoare