[1] 2 Pagina urmatoare
Daruri din Inima
Daruri din inima
10.12.2014
Copiii de la Centrul “Sf. Stelian” din localitatea Lipovu au primit zilele trecute, in ajunul sarbatorii de Sfantul Nicolae, cadouri din partea Madalinei Amon si a trupei Generatia Folk.
STOP Prejudecatilor!
Stop Prejudecatilor
07.09.2009
Asociatia Vasiliada a primit vizita reprezentantilor Campaniei S.P.E.R. si a unui grup de jurnalisti interesati de promovarea proiectelor sociale derulate in beneficiul persoanelor de etnie roma.
Incluziune Sociala - Rolul angajatorului
Dialog Incluziune Sociala
28.04.2009
Asociatia Vasiliada, a organizat dezbatera publica "Dialog despre Incluziune Sociala-Rolul angajatorului".
"Din mana unui tamplar rom"
expozitie
27.03.2009
Asociatia Vasiliada, a organizat o expozitie cu obiectele realizate de persoanele private de libertate, din Penitenciarul Pelendava, in urma cursului de calificare in domeniul tamplariei universale.
Deţinuţi calificaţi
detinuti calificati
04.03.2009
Treisprezece persoane private de libertate au obţinut certificate de calificare în domeniul tâmplăriei universale.
Construiesc o noua viata
Atelier Tamplarie
10.02.2009
Asociatia Vasiliada sprijina reintegrarea socio-profesionala a detinutilor din Penitenciarul Pelendava Craiova.
Sanse egale
mediere sociala
31.10.2008
Asociatia Vasiliada sustine integrarea socio-profesionala a persoanelor private de libertate din Penitenciarul Pelendava.
TransFORMARE
TransFORMARE socio-profesionala
02.06.2008
Romii aflati in detentie vor avea sansa sa-si gaseasca mai usor un loc de munca.
Comunicat de presa
14.11.2007
Asociatia Vasiliada organizeaza joi, 15 noiembrie 2007, dezbaterea cu titlul: "Consecinte negative ale fenomenului migratiei asupra copilului. Necesitatea dezvoltarii unui model de interventie la nivel comunitar".
„Ai dreptul sa stii!”
26.10.2007
Asociatia Vasiliada a organizat joi, 25 octombrie a.c. un eveniment in cadrul caruia si-a propus sa promoveze respectarea drepturilor copiilor, sub genericul „Ai dreptul sa stii!”.
  [1] 2 Pagina urmatoare