[1] 2 Pagina urmatoare
Excursie in Judetul Mehedinti
Excursie judetul Mehedinti
25.05.2009
Beneficiarii Centrului pentru copii "Aripi de lumina", au participat la o excursie organizata in judetul Mehedinti.
"Ziua Internationala a Lumanarilor Aprinse"
Ziua internationala a Lumanarilor Aprinse
18.05.2009
Asociatia Vasiliada a marcat Ziua Internationala a Lumanarilor Aprinse in Craiova.
1 Decembrie - Ziua anti-SIDA
ziua anti-SIDA
02.12.2008
1 Decembrie, marcheaza Ziua mondiala de lupta impotriva SIDA.
Ziua Lumanarilor Aprinse
22.05.2008
Asociatia Vasiliada s-a implicat in organizarea evenimentului care a marcat Ziua Internationala a Lumanarilor Aprinse, in Craiova.
Alaturi de copiii seropozitivi
13.05.2008
Copiii si tinerii infectati cu HIV, din judetele Dolj, Gorj si Olt, beneficiaza de sprijin material si consiliere din partea Asociatiei Vasiliada.
Abilitati de viata
25.04.2008
Saptamana aceasta, 18 tineri cu nevoi speciale, beneficiari ai Centrului pentru copii "Aripi de lumina" Craiova au participat la o excursie organizata in judetul Gorj, la Manastirea "Sfanta Treime".
Comunicare Nonviolenta
Curs: Comunicare Nonviolenta
04.03.2008
Sambata 1 martie a.c. la sediul Centrului pentru copii "Aripi de Lumina" Craiova, a avut loc cel de-al treilea training din cadrul proiectului "Instruire si sprijin pentru dezvoltarea abilitatilor de viata ale copiilor si tinerilor".
Sterge o lacrima...
Obiect realizat de copiii din cadrul Centrului
25.12.2007
"Sterge o lacrima, implineste visul unui copil cu HIV!" - acesta a fost mesajul campaniei de strangere de fonduri derulata de echipa Centrului de zi "Aripi de lumina" Craiova, in perioada 17-21 decembrie 2007.
Ziua Mondiala de Lupta Anti-SIDA
03.12.2007
Ziua Mondiala de Lupta Anti-SIDA a fost sarbatorita in judetul Dolj pe 29 noiembrie a.c. Asociatia Vasiliada s-a implicat in organizarea acestui eveniment.
Arta de a face fata conflictelor
20.11.2007
Sambata, 17 noiembrie a.c., 18 tineri cu nevoi speciale, beneficiari ai Centrului pentru copii "Aripi de lumina" Craiova, au participat la un seminar cu tema "Arta de a face fata conflictelor".
  [1] 2 Pagina urmatoare