[1] 2 3 4 Pagina urmatoare
Conferinta de presa
Asociatia Vasiliada a organizat o conferinta de prezentare a proiectelor sociale finantate de Ministerul Muncii.
28.01.2014
Asociatia Vasiliada a organizat luni, 27 ianuarie, o conferinta in cadrul careia au fost prezentate cele cinci proiecte subventionate de catre Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice, in baza Legii 34.
Un mediu curat
Copiii Centrului Sfantul Nicolae au ecologizat spatiul de joaca.
18.01.2014
Copiii centrelor sociale ale Asociatiei Vasiliada au participat in aceasta saptamana la o serie de activitati instructiv- educative si de ecologizare a mediului.
Caravana cu Povesti
Rezultatele proiectului
13.12.2013
Peste 210 copii din cinci comunitati defavorizate ale judetului Dolj au beneficiat, in ultimele 12 luni, de activitatile proiectului „Caravana cu Povesti”. Rezultatele proiectului, la un an de implementare, au fost prezentate joi, 12 decembrie, in cadrul unei conferinte de presa.
Serbari de Sfantul Nicolae
Copiii Centrului Aripi de Lumina au recitat poezii si au cantat colinde, de Mos Nicolae.
05.12.2013
Copiii centrelor sociale ale Asociatiei Vasiliada au participat joi, 5 decembrie, la serbari inchinate Sfantului Nicolae. Cu acest prilej, copilasii au recitat poezii, au cantat colinde si au primit daruri.
"ColinDar cu Paula Seling"
Paula Seling si Ducu Bertzi, alaturi de Corul „Anghelos”, al Scolii Speciale
05.12.2013
Asociatia Vasiliada a organizat miercuri, 4 decembrie, cea de-a VII-a editie a concertului de colinde „Colindar cu Paula Seling”. Evenimentul caritabil l-a adus pe scena Teatrului National "Marin Sorescu" si pe cunoscutul interpret de muzica folk, Ducu Bertzi.
Saptamana darurilor
Centrul Aripi de Lumina si Gradinita Petrache Poenaru au desfasurat actiunea
30.10.2013
Centrul social "Aripi de Lumina" a incheiat un parteneriat cu Gradinita cu Program Prelungit "Petrache Poenaru", in cadrul caruia a fost derulata o prima actiune, "Saptamana fructelor si legumelor donate".
Ziua Camarilor Pline
Centrul
17.10.2013
Centrul de informare si consiliere pentru persoanele cu dizabilităti “Sfanta Ecaterina” a pregatit in aceasta perioada un eveniment specific toamnei, Ziua Camarilor Pline,
Sa ocrotim Pamantul!
Copiii au participat la sesiunea de informare despre ocrotirea naturii.
13.09.2013
Copiii Centrului social "Sfantul Nicolae" au participat in aceasta saptamana la sesiunea de informare privind protejarea si ocrotirea pamantului si la o activitate artistica, in care au creat un scenariu de teatru, pe care l-au si pus in scena.
Ziua Caritatii
Tinerii voluntari din Romania si Bulgaria au vizitat astazi Centrul social de urgenta pentru persoane fara adapost
05.09.2013
Asociatia Vasiliada a marcat astazi Ziua Internationala a Caritatii, prin organizarea unui schimb de experienta transfrontaliera in domeniul voluntariatului social pentru 54 de voluntari romani si bulgari.
Alaturi de campioni
La doar 10 ani, Ionela a castigat noua medalii la concursurile de judo.
23.07.2013
Ionela Baran este una dintre beneficiarele Asociatiei Vasiliada care ating performante sportive greu de egalat. Intr-un singur an, a castigat noua medalii la concursurile de judo.
  [1] 2 3 4 Pagina urmatoare