Excursie in Judetul Mehedinti
Excursie judetul Mehedinti

In perioada 22-23 mai a.c., 24 de copii si tineri care provin din familii aflate in dificultate, beneficiari ai  Centrului pentru copii "Aripi de lumina", au participat la o excursie organizata in judetul Mehedinti.

Excursia a reprezentat o oportunitate de comunicare si de crestere a gradului de socializare, inscriindu-se in activitatile derulate in cadrul Centrului pentru Copii "Aripi de lumina", fiind sustinuta financiar de SC. RUCOM S.A., dealer al Opel si Chevrolet.

Pe parcursul celor doua zile ale excursiei, copii au vizitat orasul Drobeta Turnu Severin precum si Manastirile Vodita, Sf. Ana, Mraconia si Topolnita.

Prin activitatile derulate in cadrul Centrului pentru Copii "Aripi de lumina", Asociatia Vasiliada isi propune sa ofere sprijin educational copiilor nevoiasi precum si de dezvoltare a abilitatilor de viata independenta.