Arta de a face fata conflictelor

Sambata, 17 noiembrie a.c., la sediul Centrului pentru copii „Aripi de Lumina” a avut loc al doilea training din cadrul proiectului "Instruire si sprijin pentru dezvoltarea abilitatilor de viata ale copiilor si tinerilor", implementat de Asociatia Vasiliada si finantat de catre Fundatia pentru Dezvoltarea Societatii Civile (FDSC), cu sprijinul Ministerului Afacerilor din Olanda prin Programul Matra.

In cadrul celei de-a doua sesiuni de instruire, intitulata "Arta de a face fata conflictelor", participantii au invatat sa poata identifica si sa rezolve singuri un conflict, dar si sa transforme tendintele agresive de rezolvare a conflictului intr-o atitudine pasnica si concilianta.

Seminarul a fost sustinut de un formator specializat, din cadrul Centrului de Formare şi Consiliere "Sf. Arhangheli Mihail şi Gavriil", partener al Asociatiei Vasiliada in cadrul acestui proiect.