Sterge o lacrima...
Obiect realizat de copiii din cadrul Centrului "Aripi de lumina"

"Sterge o lacrima, implineste visul unui copil cu HIV!" - acesta a fost mesajul campaniei de strangere de fonduri derulata de echipa Centrului de zi "Aripi de lumina" Craiova, in perioada  17-21 decembrie 2007.

Scopul campaniei a fost acela de a strange fonduri pentru organizarea unei Scoli de vara pentru un grup de 15 tineri infectati cu HIV.

Campania s-a desfasurat in unul dintre cele mai mari hypermarket-uri din Craiova, unde echipa Centrului de zi "Aripi de lumina"  a amenajat un stand pentru donatii, la care clientii magazinului aveau posibilitatea sa doneze diverse sume de bani.

In semn de multumire pentru donatia facuta, echipa Asociatiei Vasiliada  a oferit tuturor donatorilor cate un obiect din ceramica, realizat special pentru aceasta campanie de copiii din cadrul Centrului "Aripi de lumina".

Suma colectata la finalul campaniei a fost de 1300 lei.

Persoanele care dorese sa faca donatii pentru implinirea visului celor 15 tineri seropozitivi, pot suna la 0251. 523 553.