Anunt de participare pentru procedura de cumparare directa - furnizare produse laptop si mobilier – scaune
logo proiect

Anunt de participare pentru procedura de cumparare directa -

furnizare produse (laptop si mobilier – scaune) in cadrul proiectului “Retea Regionala pentru Coeziune Sociala”, Cod proiect: 16.5.2.001

1.   Denumirea, adresa, nr, de telefon şi de fax, adresa de e-mail ale achizitorului:

Telefon/ Fax: 0251/521040, E-mail: office@asociatiavasiliada.ro

Adresă de internet: www. asociatiavasiliada.ro

2.   Locul executiei contractului:  Produsele vor fi livrate la sediul achizitorului.

3. Categoria şi descrierea produselor care urmează a fi furnizate:

LOTUL 1  - COMPUTER PORTABIL (LAPTOP), inclusiv sistem de operare  – 1 buc.

Processor I7, frecventa procesor – min 2700 MHz, capacitate RAM  - min 8 GB, capacitate stocare – min 256 GB, tip stocare SSD, monitor max. 14’ - 1920x1080 (Full HD), software (OS), sistem de operare inclus, camera, cititor de carduri, tastatura internationala, USB 3.0, autonomie de lucru – 10 ore, greutate – max 1,75 kg.

Valoare estimata, fara TVA: 4566 lei

LOTUL 2 – MOBILIER - SCAUNE

·       SCAUN DIRECTORIAL – 2 buc.

Scaun directorial cu spatar inalt, mecanism cu balans, reglabil pe inaltime, baza metalica/ cromata si brate din plastic, tapiteria din imitatie de piele neagra.

Valoare estimata, fara TVA: 690,66 lei.

·       SCAUN PENTRU VIZITATORI – 3 buc.

Realizate pe cadru din otel; Tapiteria din imitatie de piele neagra; Atat sezutul, cat si spatarul scaunului capitonate cu burete.

Valoare estimata, fara TVA: 234,93 lei

4. Procedura aplicata: CUMPARARE DIRECTA

5.  Prezentarea ofertei

Ofertantii vor prezenta oferta de pret, IN FORMAT  TIPIZAT (inclusiv Declaratiile) care poate fi solicitat la adresa de mail indicata si INSOTITA DE URMATOARELE DOCUMENTE:

·       Certificat ONRC sau echivalent (obiectul contractului trebuie sa aiba corespondent in codul CAEN din Certificatul constatator emis de ONRC) – în copie xerox, conform cu originalul,

·       Certificatul de înregistrare fiscală – în copie xerox, conform cu originalul,

Ofertele care nu sunt insotite de toate documentele solicitate nu vor fi evaluate.

Ofertele se vor transmite prin posta/curier sau vor fi depuse personal la sediul organizatiei, pana la data limita de depunere, zilnic, in timpul programului de lucru: L-V 08:00 - 16:00. Pers. de contact: dna Irina Vaduva – manager financiar. Ofertele vor fi depuse in plic/ambalaj inchis pe care se va face mentiunea: „Oferta pentru achizitia de produse proiect “Retea Regionala pentru Coeziune Sociala”, LOT _____. A nu se deschide pana la data de 25 iulie, ora 14.00".

Ofertantii pot completa oferta de pret pentru unul sau pentru ambele loturi.

6. Denumirea, adresa, nr. telefon, nr. fax, si adresa de e-mail de unde pot fi solicitate informatii suplimentare:

Telefon/ Fax: 0251/521040, E-mail: office@asociatiavasiliada.ro

Persoana de contact: Irina Vaduva – manager financiar.

7. Criteriu de atribuire:

Evaluarea ofertelor se va face pe baza criteriului: PRETUL CEL MAI SCAZUT pentru fiecare lot, valoare fara TVA.

8. a. Termenul limită pentru primirea ofertelor: 25 iulie, ora 14.00.

b. Adresa la care vor fi depuse ofertele: str. Fratii  Buzesti, nr. 20, Craiova, judetul Dolj, Romania

c. Limba de redactare a ofertelor: limba română

9. Data, ora şi locul deschiderii ofertelor: 25 iulie, ora 14.00.

Adresă: str. Fratii  Buzesti, nr. 20, Craiova, judetul Dolj, Romania

Ofertantii pot participa la procedura de deschidere a ofertelor prin reprezentantul legal sau un imputernicit care va prezenta imputernicire scrisa. Se admite o singura persoana din partea unui operator economic. Persoana se va legitima cu C.I/B.I. si imputernicirea, daca este cazul.

Contestatii pot fi depuse pana pe data de 28 iulie, ora 14.00, la sediul organizatiei.

10. Perioada de timp in care ofertantul trebuie sa isi mentina oferta valabila:

90 zile calendaristice de la data publicarii anuntului de participare.

11. Componenta comisiei de evaluare a ofertelor:

Dl  Adrian Stanulica – Presedinte

Dna Irina Vaduva – membru

Dl Sorin Boboc – membru

Dna Ionela Groza - membru de rezerva pentru oricare dintre membrii comisiei

13. Sursa de finantare

Sursa de finantare este Programul INTERREG V-A Romania-Bulgaria,

Axa prioritara 5 - “An efficient region”,

Obiectivul Specific 5.1 - “ To increase cooperation capacity and the efficiency of public institutions in a CBC context”

Proiect Retea Regionala pentru Coeziune Sociala”

Cod proiect: 16.5.2.001.